Színtiszta Szombathely

Október 9-én a NYME Savaria Egyetemi Központban rendeztük meg  az együttműködő partneriskolák 7. és 8. osztályos tanulóinak a „Színtiszta Szombathely” című helytörténeti vetélkedőt
A regisztráció 8.30-9.00 óra között zajlott a SEK aulájában, majd 9.00 órakor hasznos tudnivalókkal kezdődött a rendezvény. Ezután egy zenés irodalmi összeállítást hallhattunk a kortárs és a XX. századi magyar költőktől Varga Richárd és Rozmán Kristóf előadásában. A műsor után a csapatok elindultak felfedező útjukra, amelyen Szombathely nevezetességeivel ismerkedhettek meg. A pihenő, várakozó vagy visszaérkező csapatok irodalmi totókat töltöttek ki, társasjátékokon vehettek részt.  Közben Csider Sándor íróval találkoztak, aki a barátság napjához kötődő irodalom órát tartott a serdülő korosztálynak. Az eredményhirdetést izgalommal várták a résztvevő diákok, miközben hasznosan töltötték szabadidejüket, hiszen megismerkedtek a SEK könyvtárával is. Kora délután került sor az eredményhirdetésre.
Az első három helyezett csapat jutalomban részesült.

1. Színes egyéniségek         Brenner János Általános Iskola

2. Elit kommandó               NymE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola

3. Triumvirátus                   NymE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola

Gratulálunk a csapat tagjainak, és felkészítő tanáraiknak.