Nemzetközi könyvjelzőcsere-program

Az idei tanévben első alkalommal  kapcsolódtunk be a Könyvtáros Tanárok Egyesülete által szervezett Nemzetközi könyvjelzőcsere-programba. Izgalommal vártuk, kapunk-e partneriskolát, és melyik országgal párosítanak bennünket. Októberben megérkezett a várva várt hír, egy portugál iskola lett a partnerünk. Angol szakos pedagógusunk segítségével rögtön felvettük a kapcsolatot, röviden bemutattuk az iskolánkat, a programban résztvevő gyerekeket. Biztató választ kaptunk, és ezek után kezdtük el készíteni a könyvjelzőket. A foglalkozás előtt tájékozódtunk az országról, a nemzeti szokásaikról. Az elkészült könyvjelzőket postára adtuk, miközben e-mailben is küldtünk fotókat magunkról. Bíztunk abban, hogy örömet szerzünk, és reménykedtünk, hogy kapunk visszajelzést. A karácsonyi ünnepekre készülve már el is kerülte a figyelmünket a program, amikor váratlanul megérkezett a csomag. Meglepetésként karácsonyi üdvözlet, szebbnél szebb könyvjelzők,  egy könyv volt benne. A programban részt vevő tanulóinknak így egy nagy meglepetés, és egyben egy szép karácsonyi ajándékká vált.