" Mindenhol jó, de legjobb mindenhol"

Nagy Péter, egykori tanítványunk újabb könyve készült el az elmúlt év decemberében. A BKL Kiadónál megjelent " Utazós sorozatának" első kötete más műfajú, mint a már ismert Kiúton. 4 földrész 56 országában járt szerző élvezetes, humoros stílusban írja le utazásait. Az olvasása közben bejárhatjuk vele az úticélokat, megismerkedhetünk az  adott ország nevezetességeivel, szokásaival. Nemcsak az idegenvezető szemével, hanem az egyéni utazók szemszögéből élvezhetjük az utazás szépségeit,  megtapasztalhatjuk esetleges tanulságait. A szerző a megjelenő új könyve kapcsán a 8. osztályosokkal találkozott a könyvtárban, ahol nemcsak személyes élményeinek kiegészítését hallhattuk, hanem fotók, diák segítségével együtt "utazhattunk "  Európából Ázsiába, majd Afrikába és végül Amerikába. Az élménydús előadás után személyes kérdések következtek, majd - a résztvevők megelégedettségét jelző- taps zárta a két órás képzeletbeli utazást.