A kőszívű ember fiai

Iskolánk Könyvtára  a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében „A könyvtári hálózat nem formális és informális képzési szerepének erősítése az élethosszig tartó tanulás érdekében” címmel pályázatot nyújtott be, európai uniós források elnyerésére az elmúlt évben azért, hogy a diákok körében az olvasást népszerűsíthesse. A nyertes pályázat lehetővé tette, hogy  a könyvtár számos rendezvényt szervezzen a cél érdekében. A Weöres Sándor Színház is e pályázat révén kapott felkérést – A kőszívű ember fiai című című Jókai-regény - interaktív színpadi feldolgozására, azért, hogy a regény elolvasására ösztönözzön benneteket úgy, hogy magatok is jelen lehettek a történetben. Az élő szóval, a személyes részvétellel, az átélhető érzelmek erejével szerettük volna közel hozni hozzátok Jókai Mór regényét. A produkció aktív közreműködőivé váltatok mindazokkal a hetedikes diákokkal együtt, akiknek iskolája csatlakozott pályázatunkhoz - a Bercsényi-, a Bolyai-, a Brenner-, a Reményik-, és a Váci iskola diákjai. Úgy tapasztaltuk, hogy az előadás megmozgatta a fantáziátokat. A társulat tagjai nagyszerűen játszottak, s így láthattátok, hogyan lehet kifejezni nagy érzelmeket; szeretetet, barátságot, szerelmet, gyűlöletet, nemtörődömséget, kitartást, hazaszeretet. Átélhettetek komikus és tragikus jeleneteket. Láthattátok, hogyan lehet manipulálni az emberi lelket, a gondolkodást. Az előadásban egyszerre volt jelen Jókai kora és a jelenkor. A mai fiatalok beszédstílusa, mobiltelefonja, a TV-híradó, és betelefonáló műsor…
Bízunk benne, hogy nem túlzó az optimizmusunk, s most a színházi rendezvény után belekezd mindenki a regény olvasásába. Mindenesetre az irodalomórákon mondjátok el az itt szerzett érzéseket, élményeket, ez is nagyszerű lesz. A színház, szokatlan és felelősségteljes feladatot kapott a pályázattól. Az olvasás megszerettetését és egy fiatal közönség megnyerését a színházlátogatónak. „Rólatok szólt ez a történet.”

h k s c p s v
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30