Kinyílott az aranykapu - Ünnepek után

Iskolai könyvtárunkban január utolsó hetében több rendezvénnyel  is megemlékeztünk a magyar kultúra napjáról. Csider Sándor költő-tanár Karácsony éjjelén című verseskötetének megjelenése kapcsán látogatott el hozzánk, és tartotta meg drámajátékos foglalkozását a 3. és 4. osztályosainknak.  A drámajáték eszközeivel játékos formában ismerkedhettek meg a versekkel a résztvevők.  Amikor megnyitotta szárnyait az aranykapu, szárnyra kelt a gyermeki fantázia is. Képzeletbeli utazáson jártak a felhők magasságában, az évszakok, a különböző csapadékfajták világában. Megelevenedett többek között a hullámzó tenger, a folyó, a dér, a zúzmara, a hópihe. A változatos feladatok, az egyéni és a csoportos munka egyre felszabadultabbá tette a hallgatóságot.  Az út során a legfontosabb kincsek, az emberi érzések, jó tulajdonságok is felszínre kerültek.  Sok verset hallgathattak meg a költő előadásában, amelyeknek rímeit közösen fejthették meg, és együtt mondhatták az utolsó sorokat. A színvonalas foglalkozás , az irodalmi játékok minden gyermek arcára mosolyt csalt. Zárógondolatként mindenki egy egyéni ajándékkal búcsúzhatott.  Méltán mondhatták ki együtt az óra végén kívánságukat: " Játssz még velem! "
 

h k s c p s v
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31