Író-olvasó találkozó és önismereti tréning Sohonyai Edittel

A TÁMOP-3.2.4.A-11/1-2012-0088 kódszámú pályázat keretében látogatott el iskolánk könyvtárába Sohonyai Edit Príma-díjas írónő.
 Rendhagyó író-olvasó találkozókat tart szerte az országban, ahol metakommunikációról, önbizalomról, annak hiányáról, a fiú-lány kapcsolatokról beszél a kamaszkorú fiataloknak.
Saját életében megtapasztalta, milyen érzés szorongó, görcsös tinédzsernek lenni, milyen elérhetetlennek tűnik ebben az állapotban a boldogság. Ezért írta meg hitelesen könyveit, amelyekben a kamaszokról szóló hétköznapi témákat, az őket érintő, foglalkoztató problémákat, a megoldásra váró élethelyzeteket dolgozza fel vidám, humoros formában.
A Berzsenyi Dániel Megyei és Városi Könyvtár szervezésében már 2010. június 2-án találkozhattunk az írónővel. Ezért jelentett nagy élményt saját iskolánkban újra köszönteni a Móra Kiadó szerzőjét. „Adj egy ötöst!” felszólítás rögtön oldotta a kezdeti feszültséget. Életútjának öniróniával előadott állomásait megismerve egyúttal könyvei iránt is felkeltette érdeklésünket.
A rendkívül élvezetes, interaktív foglalkozáson még a testbeszéd-tréning alapjaiba is betekinthettünk. A találkozót dedikálás és fotózás zárta. Könyvei az iskolai könyvtárból kölcsönözhetők.
 

h k s c p s v
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30