A dzsungel könyve

Iskolánk könyvtárának vendége volt Balogh János, a Weöres Sándor Színház színésze, aki A dzsungel könyve musicalben Mauglit alakítja. A soproni születésű, Kiss Sándor művészeti-díjjal kitüntetett művész Kipling ifjúsági regényével ismertette meg a 4. osztályosokat. Vendégünk Maugli történetét a regényből való felolvasásokkal, a színházi előadásokból vetített részletekkel tette még színesebbé. Igazi színészi előadásnak köszönhetően a dzsungel vadregényes sűrűjében érezhettük magunkat. Akila, Balu, Sír Kán erejét is érzékelhettük, miközben Maugli sorsát kísértük figyelemmel. A színházi próbák életének is részesei lehettünk, miközben a hívó jeleket tanultuk. A foglakozás végén egy élvezetes ügyességi játékban vehettünk részt, amelyben a figyelemé és a koncentrációé volt a főszerep. A nyertes Balogh Jánostól díjat kapott. A foglalkozást követően kedvet kaptunk a könyv elolvasásához, és a színházi prokukció megtekintéséhez egyaránt.
A színházi előadás december 30-án várható, a könyv pedig könyvtárunkból kölcsönözhető.