Mindenhol jó

Mindíg nagy öröm számunkra, ha a régi iskola falai köszönthetjük Nagy Pétert, egykori tanítványunkat. Sokat utazik, csoportokat vezet Közép, és Kelet-Európában, közben egyéni úticélokat is megvalósít. Ezért nehéz megfelelő időpontot találni a találkozóra, mert folyamatosan úton van. Kisebb korában nem rajongott a könyvekért, később mégis A kis herceg című kötet gyűjtője lett. Mégsem emiatt találkoztunk vele, a Kiúton című könyv szerzőjét is tisztelhetjük benne. Most újabb könyve készült el az elmúlt év decemberében. A BKL Kiadónál megjelent " Utazós sorozata" más műfajú, mint a már ismert Kiúton. 4 földrész 56 országában járt szerző élvezetes, humoros stílusban írja le utazásait. Az olvasása közben bejárhatjuk vele az úticélokat, megismerkedhetünk az  adott ország nevezetességeivel, szokásaival. Nemcsak az idegenvezető szemével, hanem az egyéni utazók szemszögéből élvezhetjük az utazás szépségeit,  megtapasztalhatjuk esetleges tanulságait. A szerző a megjelenő új könyve kapcsán a felső tagozatosokkal találkozott a könyvtárban, ahol nemcsak személyes élményeinek kiegészítését hallhattuk, hanem fotók, diák segítségével együtt "utazhattunk "  Európából Ázsiába, majd Afrikába és végül Amerikába. Az élménydús előadás után személyes kérdések zárták a találkozót.
Milyen út vezet a sikerhez? Péter mert nagyot álmodni. Amennyiben tudás, akarat, és kitartás, szerencse is párosul az álomhoz, valósággá válhat. Az álmokról hallottunk beszámolót, miközben a világ minden táját bejártuka helyszínek megtekintésével. Egyben útmutatást is jelentett felső tagozatosinknak, gothardos diák is elérhet nagy sikereket.
Gratulálunk, és további sok sikert kívánunk!