Érzékenyítő aktivitás

A szociális és érzelmi kompetencia fejlődésében öröklött és tanult komponensek egyaránt szerepet játszanak. Minden olyan iskolai  program, amely hozzájárul a tapasztalati úton való tanuláshoz, és mások segítésén alapul, a program megfelelő előkészítése, lebonyolítása és az élmények feldolgozása esetén alkalmas e területek fejlesztésére, a szociális érzékenyítésre. E programok körébe soroljuk a fogyatékos személyek elfogadását előmozdító társadalmi érzékenyítést.  A könyvtárban megszervezett érzékenyítő programon  a résztvevőknek lehetőségük  volt minél nagyobb önálló aktivitással megélni, átélni az foglalkozást, a fogyatékkal élő személyek, másság elfogadását. A résztvevő tanulók nagyon aktívak, emocionálisak, tolensánsak voltak.